fbpx
metallaed sepisaed

Väravaautomaatika

Aldermani laoriiulitel leidub üle 25 mudeli tiib- ja liugväravaautomaatikat erinevatelt Euroopa tootjatelt. Ainsana Eestis pakume ka unikaalse 12-aastase garantiiga premium-mudeleid: väravaautomaatika valik on vähemalt sama tähtis kui värava valik: sellest sõltub Teie turvalisus, mugavus ja meelerahu paljudel järgnevatel aastatel. Eraldi vajab väljatoomist väravate ohutuse küsimus – seoses viimastel aastatel Euroopas aset leidnud mitmete traagiliste intsidentidega on järelevalveametid ja ka kasutajad hakanud enam tähelepanu pöörama automaatväravate turvalisusnõuete täitmisele.

Millele soovitame väravaautomaatika valikul tähelepanu pöörata?

Millistest vigadest hoiduda?

5 levinumat viga väravaautomaatika ostmisel

1. OSTETAKSE HINDA

Aga ei mõelda, et väravaautomaatika hind on iga toote puhul jäämäe veepealne osa: väga odavalt ei saa toota väga häid tooteid. Ja ükski tootja ei saa müüa oma tooteid pikaajaliselt alla omahinna. “Soodne” hind saavutatakse alati mingite teiste ja seejuures pikaajalises perspektiivis väga oluliste omaduste arvelt: võimsus, vastupidavus, kasutusmugavus, ekspluatatsioonikulu.

Väravaautomaatika hind

Lahendus: kui tahate odavat ja head, ostke kaks mudelit: üks odav ja teine hea. (Kui te ei osta kõige odavamaid kingi, miks peaksite siis ostma kõige odavama automaatika?)

2. OSTETAKSE ALADIMENSIONEERITUD AUTOMAATIKA

väravaautomaatika muuk paigaldus pult rike hooldus remont

“Soodne” hind ja vähesed tehnilised teadmised kallutavad sageli valima antud värava jaoks aladimensioneeritud või sobimatut toodet: tulemuseks on rasketes ilmaoludes, näiteks tugeva tuule või paksu lumega värava liigutamiseks jõuetu automaatika, mis töötab sageli võimete piiril ning kulub seetõttu kiiresti.

Kõrvaloleval fotol näete avatuna 230V ja metallkorpusega V2 Calypso ning Sommer Twist ajamite võrdlust: erinevus on näha ka palja silmaga. Mõlemad komplektid on samas hinnaklassis, kuid täiesti erinevate omaduste ning võimekusega.

Lahendus: veenduge, et valitud väravaautomaatika oleks piisava võimsusvaruga.

3. OSTETAKSE TEHNILISTE LAHENDUSTE POOLEST SOBIMATU VÄRAVAAUTOMAATIKA

varavaautomaatika muuk paigaldus pult rike hooldus remont

Jällegi, “soodne” hind sunnib silma kinni pigistama küsitavate tehniliste lahenduste osas: laudiskattega väravatele paigaldatakse plastkinnitustega väravaautomaatika, tolmusesse keskkonda valitakse alt avatud tiguvõlliga ajamid jne.

Eestisse on müüdud ka Lääne-Euroopa pehmede talvede jaoks sobivaid väravaautomaatika mudeleid, mis lakkavad krõbeda külmaga töötamast.

Lahendus: võimaluse korral hoiduge plastkorpusega ja plastreduktoriga ajamitest

4. INTENSIIVSESSE KASUTUSSE OSTETAKSE KODUKASUTUSEKS MÕELDUD VÄRAVAUTOMAATIKA

Kortermajale ei sobi erakasutusse sobiv väravaautomaatika: selle ressurss on väike ja ta kulub intensiivse kasutamise korral kiiresti. Järgnevad pidevad remondid – raha kulub, aga asja ei saa.

Lahendus: täpsustage väravaautomaatika lubatud töötsüklite arv tunnis/päevas ja ajamite oodatav kasutusiga töötsüklites ning veenduge, et see vastaks konkreetsetele vajadustele

5. UNUSTATAKSE EKSPLUATATSIOONIKULUD

Mida odavamatest materjalidest ja soodsama hinnaga on väravaautomaatika, seda rohkem hoolt ja tähelepanu ta nõuab. Pikaajalises, 10-15-aastases perspektiivis, on kasulikum algselt veidi rohkem investeerida ning soetada järeleproovitud tehniliste lahenduste ning metallreduktori ja -korpusega tiib– või liugväravaautomaatika. Tavaliselt ongi igal suuremal tootjal nö. säästuvariandid, mis köidavad “soodsa hinna” ostjat, ning nö. poolprofi- ja profimudelid, kus kasutatakse paremaid ja vastupidavamaid materjale. Profimatel mudelitel saab purunenud detaile lihtsamini vahetada ning parimatel automaatika mudelitel on ka mehaanilised purunemiskaitsmed, mida on lihtne vahetada ja mis säästavad ajamit suure mehaanilise ülekoormuse korral ise purunedes.

Lahendus: vaadake ostu pikemas perspektiivis: kas vajate automaatikat 2-3 aastaks, 4-7 aastaks või tahate seda kasutada ka 10+ aasta pärast? Ja valige siis sobiv toode.


Selline oli lühike sissejuhatus väravaautomaatika teemasse. Põhjalikumalt saate lugeda soovitustest, kaabeldusest ja mudelite kirjeldusi allolevatel tiibväravaautomaatikat ja liugväravaautomaatikat puudutavatel linkidel. Soovi korral saate Aldermani kontoris tasuta personaalset konsultatsiooni ning ühtlasi tutvuda lähemalt väravaautomaatika valikuga.

Soovime tarka ja ettenägelikku otsustamist!

Uurige edasi siit:

Soovi korral telli väravaautomaatika paigaldus meilt!

Seotud tooted: liugvärava automaatika, tiibvärava automaatika, aiaväravate automaatika | väravaautomaatika remont | väravaautomaatika pult | tiibväravad
Summary
väravaautomaatika
Article Name
väravaautomaatika
Description
5 levinumat viga väravaautomaatika ostmisel
Publisher Name
alderman

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×