fbpx
metallaed sepisaed

Tiibväravad ja klassikalised sepisväravad

metallist tiibvarav

Kaunite ja rikkalike sepismotiividega kujundatud aiad ja tiibväravad ei ole ainult keskaegsete losside ja mõisate pärusmaa. Fotol olev värav on valmistatud Aldermanis ja paigaldatud ühele kesk-Eestis asuva eramu sissesõiduteele.

Tänapäeval saavad ka paljud kinnistuomanikud tõsta oma residentsi väärtust ja muuta eramu esmamuljet tundmatuseni. Sepisväravatele lisavad elegantsi sepistatud kaared ja lainemotiivid, aga vähetähtsad pole ka soliidsed kivist laotud või valmistatud postid: väärika ja kalli mulje loovad klombitud paekivist või dolomiidist väravapostid, aga ka murtud silikaadist või kolumbia kivist postid sobivad lihtsamate sepiselementidega kaunistatud tiibväravatega kokku lausa suurepäraselt.

Eriti kauneid ohtrate sepismotiivide ning kuldkaunistustega tiibväravaid võib kohata mitmel pool Prantsusmaa, Sveitsi, Itaalia ja balkanimaade lossides – ainuüksi selliste tiibväravate maksumus tõuseb tänu väga paljudele keerukatele sepiselementidele kümnete tuhandete eurodeni. Samas aga on võimalik luua moodsat villat või eramut ümbritsevat kaunist sepisaeda ja elegantseid tiibväravaid ka märksa väiksemate kuludega. Tuleb vaid kasutada loovat lähenemist ning tutvuda Aldermani poolt kasutatavaid itaalia meistrite käe all valminud sepiseid. Sepiste katalooge on võimalik uurida ja alla laadida siit.

Lihtsad, elegantsed või romantilises barokkstiilis tiibväravad?

Alderman pakub nii lihtsamaid, elegantselt karge ja range stiiliga metallväravaid, kui ka Itaalias valmistatud sepiselementidest loodud külluslike kaunistustega ja kaunite kaartega sepisväravaid. Fotoalbumist saab valida kümnete eri väravate vahel, millest lihtsaimad on koostatud nelikanttorust, keerukaimad sisaldavad ohtralt ilu- ja sepiselemente. Kõik tiibväravate metallosad on kaetud kvaliteetse ja väga ilmastikukindla laevavärviga. Esindatud on samuti laudiskattega tiibväravad, mis on hinnalt soodsaimad. Siiski, kui kliendil peaks tekkima soov saada eriti ekstravagantset väravat, nagu näiteks Turkmenistani presidendipaleel või mõnel Shveitsi pankuril, tasub Aldermani sisse põigata. Esindame Itaalia juhtivaid sepiselemente tootvaid firmasid, mille tootevaliku põhjal võib panna kokku täiesti unikaalse jugend-, barokk-, gooti- või rokokoostiilis uhkete kaunistustega tiibvärava.

Eritellimusel valminud värav on küll kallim masstoodangust, kuid loob soliidse mulje ning tõstab eramu väärtust ka aastate pärast.

Tiibväravate pinnakatte osas pakume kolme erinevat varianti: tsink + pulbervärv, tsink+vedelvärv ning korrosioonitõkestav krunt + vedelvärv. Ülevaade erinevate pinnakatete plussidest-miinustest siin.

Mida tiibvärava tellimisel silmas pidada?

Tiibväravatel on siiski ka paar puudust:

  • talvel tuleb tiibväravate eest, erinevalt lükandväravatest, hoolsalt lund rookida
  • avamiseks vajavad tiibväravad palju pöörderuumi
  • suure purjepinnaga tiibväraval on suur tuuletakistus, mis koormab tuultele avatud piirkonnas tiibvärava raami konstruktsiooni ja hingi ning seab kõrged nõudmised väravaautomaatikale. 2013.a. viimane detsembritorm oli tugevate pulseerivate puhangutega ja meile jõudsid ka mõned kindlustusjuhtumid, kus tuul oli lõhkunud plastkinnitustega automaatika ning isegi terasest väravapostile “vindi” peale keeranud.

Erilisemat tüüpi Itaalia disainiga tiibväravad | Väravate müük ja paigaldus

Neile, kes soovivad midagi erilisemat, kuid siiski suhteliselt soodsast hinnaklassist, pakume itaalia stiilis sepistega väravaid ja piirdeid. Vt. lähemalt  itaalia disainiga tiibväravad

Itaalia stiilis tiibväravad valmivad, nagu kõik Aldermanis väravad, tellija poolt valitavate mõõtudega ning rätsepatööna hoolsate meistrite käe all. Sissesõiduväravaga samas stiilis valmistame ka jalgväravaid.

Tiibväravate erikategooriasse kuuluvad ruumisäästlikud lõõtsväravad (voldikväravad).

Telli tiibvärav koos jalgväravaga!

Seotud tooted: metallist tiibväravad, tiibvärava raam, tiibvärava tarvikud | liugvärav, lükandväravad | väravaautomaatika, tiibvärava automaatika paigaldus

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×