fbpx
metallaed sepisaed

Kruvivundamendi paigaldamine

Kruvivaia paigaldus

Krinnerite paigaldamiseks vajalikud abinõud sõltuvad mudeli pikkusest.

1. Kuni 1m pikkuste kruvivundamentide paigaldamiseks on vajalik ainult raudkang. Rendime ka spetsiaalset käsivõtit kruvivundamendi hõlpsaks ja mugavaks paigaldamiseks. Käsivõtme tagatissumma 500€, rendihind 15€ /24h.

2. Isepaigaldajad saavad meilt rentida spetsiaalse drelli sobivaks perioodiks. Rendihind 60€ /24h, tagatissumma 2500€. Drelli kasutamiseks on vajalik abiline.

Krinnerite paigaldus Toompeal Kuberneri aias 2018.a.

3. Meilt saate tellida kruvivundamendi paigalduse kuni 2100mm pikkustele krinneritele Avant väiketraktoriga või eelnimetatud drelliga (juhul kui traktoriga ligipääs puudub).

Paigaldus toimub ajatööna ning selleks, et töö sujuks kiiresti ja tõrgeteta, on soovitav teha järgmised ettevalmistused:

 • märgistage krinnerite asukohad ja kõrgused, veendudes eelnevalt, et krinnerite paigalduspiirkonnas poleks kommunikatsioone ega muid tööd ega krinnerite maasse keeramist segavaid tegureid.
 • soovitav on teha pika armatuurvarda või kivipuuriga ette juhtaugud veendumaks, et maa all pole krinnerite paigalduskohtades ootamas suuri kive jm. takistusi. Kui takistus esineb, on vahest võimalik krinneri asukohta nihutada.
 • traktoriga paigaldamiseks on vajalik kandev ja sile pinnas, millest 1000kg kaaluv Avant läbi ei vaju, ning piisav manööverdamisruum (vähemalt 4m igas suunas ümber paigaldatavate kruvivaiade). Väga ebatasase pinnase korral siluge võimalusel maapind või katke tugevate vineerplaatidega, et tehnikat saaks paigalduse käigus võimalikult rõhtsele pinnale manööverdada. Samuti soovitame tööpiirkonnas katta vineerplaatidega lillepeenrad jm. õrnemad haljastuselemendid, mis ei kannata otsest traktoriga pealesõitmist.
 • drelliga paigaldamiseks on vajalik manööverdusruum minimaalselt 2m 180 kraadi ulatuses, kuiv pinnas ja 10A 230V toide või kui kohapeal elektrit pole, teavitage sellest eelnevalt. Paigaldajad võtavad sel juhul kaasa oma generaatori.
 • tagage, et töömaal või selle vahetus läheduses oleks piisavalt vaba ruumi haagisega auto parkimiseks ja pädev isik, kes allkirjastab enne tööde alustamist akti, milles kinnitab töömaal asuvate maa-aluste kommunikatsioonide puudumist, kellega lahendada töö käigus tekkida võivad küsimused ning kes võtab tehtud tööd vastu.
 • suuremahuliste tööde teostamist kiirendab tellija-poolse geodeedi kohalolu, kes on abiks krinnerite täpsete asukohtade ja kõrguse määramisel. Tehniliselt on võimalik paigaldada Krinneri kruvivaiad 1mm vertikaalse tolerantsiga. Horisontaalne tolerants sõltub pinnase iseärasustest.

_________________________________

 • Plaanide muutudes on võimalik krinnereid maast välja keerata ning mujal uuesti kasutada: välja keerates ei jää järele muud kui vaevumärgatav auk maa sees nagu näha alloleval fotol.

Paigalduse hinnad tööpäeviti kl. 10-17 on järgmised:

 • transport ja väljakutse Tallinna piires drelliga 80+km= 97,60 € , traktoriga 110+km=134,20 €
 • paigaldaja töötund 60+km=73,20 (vajab tellija poolt abilist drelli käsitsemisel); 2-mehelise brigaadi töötund drelliga 95+km=115,90 € (ei vaja abilist), traktoriga 100+km=122 €
 • transport väljaspool Tallinna, tellides väljakutse käsivõtmega või paigaldusdrelliga 1.10+km=1,34 €/km.
 • transport väljaspool Tallinna Avant väiketraktoriga 1.60+km=1,95 €/km

Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Kokkuleppel on võimalik tellida paigaldust ka väljaspool tööaega. Kehtivad eritariifid vastavalt hinnakirjale.

Krinnereid on ka tellijal võimalik paigaldada oma Avant väiketraktoriga: meilt saate rentida adapteri, mille kinnitate traktori maapuuri otsiku külge.

Krinnereid on võimalik paigaldada maapinna suhtes ka kaldes. 

Vt. paigalduse videot

Play

Põhjalik artikkel kruvivundamendi paigaldamisest

Põhjalik artikkel kruvivundamentide kasutusvõimaluste kohta ilmus 2009. juuni TehnikaMaailma erinumbris – Kodu&Ehitus tehnikamaailm.ee

Ootame senistelt kasutajatelt – nii eraisikutelt kui firmadelt – tagasisidet kruvivundamentide paigaldamise ja kasutuskogemuste kohta fotode ning kommentaaride näol. Parimaid fotosid ja sisukamaid kommentaare kasutame ajakirjanduses ja internetis ilmuvate tutvustavate artiklite ning reklaamide juures. See on ühtlasi suurepärane võimalus tutvustada asjakohasest vaatevinklist ka oma töid ja tegemisi (näiteks terrasside, aiamajade ja mänguväljakute ehitajatel) ning teha endale sel viisil tasuta reklaami. Fotode juurde ootame ka selgitusi, kes, kus, mida ja millal tegi. Materjali palume saata e-mailile info@alderman.ee

Seotud teemad: kruvivaiade paigaldus, kruvivaia pinnase puur

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×