fbpx

Miks on vajalik liugvärava automaatika üledimensioneerimine?

Loogiline oleks dimensioneerida liugvärava automaatika vastavalt värava kaalule ja sageli nii tehaksegi: kui näiteks 4m avaga liugvärava mass on 300kg, siis pakutakse sinna juurde kuni 400kg väravale sobivat automaatikat; kui värav kaalub 500kg, siis peaks 600kg automaatikast piisama jne.

Selline loogika kehtib Kesk- ja Lõuna-Euroopa maades, kus talvel sajab lund vaid mõni cm.

Õhuke lumekiht ei takista liugvärava liikumist.

Meie talveolud on märksa lumerohkemad, mis seab automaatika võimsusele kõrgemad nõudmised: värav võib tuisata kinni ning selle liikuma tõmbamiseks läbi lumehange on vaja kahekordset jõudu.

Vaata, kuidas avaneb liugvärav läbi värskelt sadanud lume: https://www.youtube.com/watch?v=2Frm-9vldbo

Lumi, eriti tihke ja värava külge kleepunud tuisklumi, takistab ühtlasi liugvärava sulgumist. See seab väravaautomaatikale samuti kõrgemad nõudmised: https://www.youtube.com/watch?v=fMdy9g0AZl0

Võimas ajam ei vabasta täielikult lume rookimisest – värava liikumistee tuleb hoida puhas, sest vastasel juhul koguneb lumi värava alumisse konsooli ning ummistab selle. Sellisel juhul värav ei avane ega sulgu enam lõpuni.

Küll aga on tugevast automaatikast abi siis kui väravast välja sõitmisega on kiire – värav saab avatud ning värava käigutee lumest puhastamisega saate tegeleda hiljem, vabal ajal.

Kui aga automaatika rammust jääb talvistes oludes vajaka, siis labidas kätte ja jõudu tööle 🙂

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×