fbpx
sepised

Metallist rõdupiirded ja trepipiirded, terrassipiirded

Trepi- ja rõdupiirete tellimisel on otstarbekas ette mõelda ning valida sellised sepiskaunistused, mida saab põimida nii maja sise- kui välispiiretesse, aga ka aia ja väravate disaini. Välispiirete puhul on väga keerukate ehisdetailide kasutamise otstarbekus küsitav, sest  mitmekihilisi sepiseid on väga keerukas kõikidest õnarustest hästi värviga katta, samas kui vihmavesi tungib igasse prakku ning paneb metalli korrodeeruma. Sama kehtib ka neetühendusega detailide kohta.

Sepispiirded

Itaalia sepistest on võimalik luua kauneid ja kordumatuid mustreid, aga võib kasutada ka itaalia meistrite poolt kujundatud valmis paneele nagu kõrvaloleval fotol. Erilist eksklusiivsust lisab mõnede üksikute detailide toonimine kuldseks või hõbedaseks, aga samuti võib lehti võõbata roheliseks, lilleõisi punaseks jne.

Kodu sise- ja välispiirdeid saab ühendada tervikuks siduvate elementide kaudu: näiteks kasutada nii sees kui väljas sarnaseid rosette, “käbisid”, odaotsi või muid sepiselemente. Seejuures trepipiirded võivad olla rikkalikuma kaunistusega ja rõdupiirded, terrassipiirded– lihtsamad, lakoonilisemad. Sellel on ka praktiline põhjendus: keeruka kujuga sepiste igakülgne värvimine on komplitseeritud ülesanne. Kui aga katmata metallpindade vahele satub vesi, on rooste varmas tekkima.

Tavaliselt kasutatakse sepispiirdeid kivimajades. Kuid ka sepis ja puit harmoneeruvad omavahel suurepäraselt. Vaadake kui kena ja armas on selline kombinatsioon:

Trepipiirded

Sepistega piirded toovad interjööri hubasust ja väärikust. Eriti harmooniliselt ja kaunilt mõjuvad sepised ajaloolistes ehitistes, aga samuti klassikalises, kergelt vana-aja-hõngulises interjööris, kus on kasutatud väärispuitu või looduskive.

Allolevatel piltidel on üks väga kena ja armas kodu Viimsis, kus perenaise valik langes meie klientide seas väga hinnatud SCS-sepisornamentikale, mis sobib suurepäraselt nii tuppa kui õue (vt. ka fotot allpool). Sõltuvalt interjöörist võib lisada täiendavaid sepiselemente keermepulkade, rosettide jms. näol. Kodust hubasust lisavad erinevad atribuudid – pildid, tikandid, hobuseraud seinal, lillekandurid trepil jne. Allpool piltidel Jyväskyläs paigaldatud sisepiirdel on kasutatud keeratud sepisvardaid vaheldumisi sepistatud trepipiirdedetailidega. Käsipuu on spetsiaalsest pealt kumerast profiilist.

Terrassipiirded

Uutes villades on sageli kõrge terrass, kust avaneb kaunis vaade ümbritsevale loodusele või all laiuvale hoolitsetud aiale. Turvalisuse nimel on vajalik kõrge terrass piirata – ja kui juba piire, siis olgu ka ilus vaadata ja kindel katsuda. Aldermani tootevalikus on ca 20 000 erinevat detaili, millest saab koostada igasse interjööri sobivaid trepipiirdeid, prantsuse rõdusid ja rõdupiirdeid.

Sepis-rõdupiirded

Eesti suurimat näidiste valikut erinevatest sepis- ja sepiselementidega rõdupiiretest saate näha Aldermani uuel kontorihoonel: seal on esindatud mitukümmend erinevat piirdenäidist askeetlikult lihtsatest kuni barokselt külluslikeni, sirgetest pulkadest kuni romantiliselt tahututeni. Rõdupiiretel saab kasutada kombinatsioone rikkaliku kaunistusega sepistäitega valmiselementidest vaheldumisi lihtsate piirdepulkadega (näiteks rombidega) ning tavalistest terasvarbadest.

Klassikalistest sepiselementidest prantsuse rõdu piire ei vajagi tingimata rohkem kaunistusi – “paunakesed”, millest piire on kokku pandud, on juba ise ilusad, aegumatu ja klassikalise disainiga elemendid.

Trepi- ja rõdupiirete tellimisel on otstarbekas ette mõelda ning valida sellised sepiskaunistused, mida saab põimida nii maja sise- kui välispiiretesse, aga ka aia ja väravate disaini. Allolevatel piltidel on mõned samade rosettide, käbide ja odaotstega rõdu- ja aiapiirded.

Välispiirete puhul me väga keerukaid ja omavahel paljudest kohtadest kokkuklammerdatud ehisdetaile kasutada ei soovita, sest  selliste sepiste õnarusi on keerukas kõikidest kohtadest värviga katta. Vihmavesi aga tungib igasse prakku, jääb piludesse pidama ning paneb metalli korrodeeruma. Sama kehtib ka neetühendusega detailide kohta. Iseasi on aga siis, kui kergelt roostetavad kohad ongi taotluslikud, jätmaks muljet aastakümnete vanusest sepisest.

Klassikalise puitarhitektuuri juurde sobib hästi lihtne piire, millele lisab väärikust C-ja S-sepiselementidest koostatud ornament käsipuu all: väga armastatud on mudel “Kalamaja”

Kalamaja-stiilis sepiseid saab kasutada ka kaunite pergalote valmistamisel.

Sepispiirdeid võib aga lahendada ka täiesti uudses ja ootamatus võtmes: näiteks kasutada käsipuukanduritena odaotsi, kombineerida erineva keerukusastmega sepiselemente jne. Meie kontoris leiate veel hulgaliselt kauneid lahendusi! Tulge ja vaadake, mida kõike rauast saab luua!

Play
Seotud tooted: terrassipiirded, metallist piirdepostid, piirdeelemendid, metallist trepipiirded, metallist käsipuud

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×