fbpx

Liugvärava rullikud. Liigitus

Erinevate liugvärava rullikute valik on lai. Selguse loomiseks ja aitamaks valikuvõimalustes paremini orienteeruda, anname alljärgnevalt ülevaate erinevatest lahendustest.

Liugvärava plastrullikud

1. tase – plastrullikud ilma laagriteta – kõige lihtsam ja odavam lahendus. Kuna plast on pehme ja kiirestikuluv materjal, siis ei kannata sellised rullikud märkimisväärseid koormusi ning vajavad suhteliselt tihedat vahetamist.
2. kategooria – rullikute väline tööpind on plastist, keskel kuul- või rull-laager nagu alloleval fotol. Mehaaniline koormustaluvus ei ole märkimisväärselt kõrgem kui eelneval variandil, kuid eluiga on pikem.

liugvarava plastrullikud

Need variandid sobivad eriti kergetele ja vähese kasutusintensiivsusega liugväravatele. Tavaliselt on ühel rullikublokil 4 paari püstrullikuid, väravat suunavad horisontaalrullikud puuduvad. Tööstusväravatel kasutatakse ka suurema diameetriga rulle.

Liugvärava terasrullikud

Terasrullikud jagunevad kitsasteks, pool-laiadeks ja laiadeks, diameetri poolest 60mm (70mm liugvärava konsoolile) ja 70mm (80mm liugvärava konsoolile) ning samuti erineb suunavate horisontaalrullide ja värava raskust kandvate vertikaalrullide arv.

3. alla 70mm diameetriga terasrullikud 70mm konsoolile. Rullikud paigaldatakse rullikublokile 2 või 4 paarina. Esimesel juhul kasutatakse reeglina ka viiendat, väravat suunavat horisontaalrullikut, teisel juhul horisontaalrullikut ei kasutata. Väikeste ja kergete kuni 4m avaga väravate puhul soovitame kasutada 1. varianti, kuna suunav horisontaalrullik vähendab kandvate rullikute hõõrdumist värava konsoolis, pikendades sellega värava kasutusiga, suuremate väravate puhul soovitame kasutada vähemalt 3. kategooria rullikuid.

liugvarava terasrullikud
  • Nr 2 – 3. kategooria kitsad rullikud 70mm konsoolile
  • Nr. 3 – 3. kategooria kitsad rullikud 80mm konsoolile
  • Nr. 4 – 4. kategooria pool-laiad rullikud 80mm konsoolile

4. 70mm diameetriga kitsad terasrullikud 80mm konsoolile (fotol nr. 3). Paigaldatakse rullikublokile reeglina 2 paarina ja lisaks keskele suunav horisontaalne rullik. Sobib kergetele väravatele.
5. 70mm diameetriga kesklaiad terasrullikud 80mm konsoolile (fotol nr. 4). Sobivad keskmise kaaluga väravatele ava laiusega alla 6m.
6. kategooria e. Alderman Classic liugvärava rullikud – 70mm diameetriga laiad terasrullikud 80mm konsoolile (fotol nr. 5) rullikubloki reguleeritava pikikaldega. Sobivad kuni 6m raskele või kuni 7m kergema konstruktsiooniga väravale. Kaldenurka muutev reguleerpolt võimaldab rullikute lõtku mugavalt reguleerida ning panna väravad väga sujuvalt liikuma. 

Paigaldades 6. kategooria rullikublokke topelt, saab neid kasutada ka suure tuulekoormusega ning 8,5m avaga liugväravate ehitamisel. Samuti suure kasutusintensiivsusega tööstusväravatel.

6. kategooria rullikuid kasutab Alderman enamusel standardsetel juhtudel.

liugvarava rullikud

Kõrvaolev foto illustreerib hästi erinevate tootjate liugväravate rullikute erinevusi: mida kõrgem kategooria, seda jämedamad rullid ja seda pikem kasutusiga. 6. kategooria rullikute rullipaarid on lisaks ka muudetava kaldenurgaga, mis võimaldab kulumisel tekkivat lõtku kompenseerida. 6-8. kategooria rullikutel kasutatakse värava suunamiseks suunavat rulli mõlemas otsas (fotol nr. 6, 7 ja 8) ning koormuse hajutamiseks ja kulumise vähendamiseks täiendavaid rullipaare. Meie kogemustel on siiski otstarbekam kasutada ühe pika rulliku asemel kahte lühemat 6. kategooria “Aldermani” rullikut, mis tagab hilisema lihtsama hoolduse/vahetusvõimaluse ning lubab rullikute kuludes lõtku ellimineerida.

Aldermani kontori 8m avaga liugväravatel kasutasime sama lahendust – kel huvi, tulge vaatama.

6-9. kategooria – kasvavate diameetritega rullikutega tööstusväravate lahendused.

10. kategooria – Aldermanis käsitööna valmivad parimate laagritega liugvärava rullikud ja rullikublokid, mis on valmistatud rätsepatööna konkreetsele väravale. See on premium-tase, millele saame anda tööstuslikus kasutamises 6-aastase ja erakasutuses 12-aastase garantii.

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×