fbpx

Liugvärava rullikute klassifikatsioon

Erinevate liugvärava rullikute valik on lai. Selguse loomiseks ja aitamaks valikuvõimalustes paremini orienteeruda, anname alljärgnevalt ülevaate erinevatest lahendustest.

Plastrullikud

1. tase – plastrullikud ilma laagriteta – kõige lihtsam ja odavam lahendus. Kuna plast on pehme ja kiirestikuluv materjal, siis ei kannata sellised rullikud märkimisväärseid koormusi ning vajavad suhteliselt tihedat vahetamist.
2. kategooria – rullikute väline tööpind on plastist, keskel kuul- või rull-laager. Mehaaniline koormustaluvus ei ole märkimisväärselt kõrgem kui eelneval variandil, kuid eluiga on pikem.

Need variandid sobivad eriti kergetele ja vähese kasutusintensiivsusega väravatele. Tavaliselt on ühel rullikublokil 4 paari püstrullikuid, väravat suunavad horisontaalrullikud puuduvad.

Terasrullikud

3. alla 70mm diameetriga terasrullikud 70mm konsoolile. Rullikud paigaldatakse rullikublokile 2 või 4 paarina. Esimesel juhul kasutatakse reeglina ka viiendat, väravat suunavat horisontaalrullikut, teisel juhul horisontaalrullikut ei kasutata. Väikeste ja kergete kuni 4m avaga väravate puhul soovitame kasutada 1. varianti, kuna suunav horisontaalrullik vähendab kandvate rullikute hõõrdumist värava konsoolis, pikendades sellega värava kasutusiga, suuremate väravate puhul kasutada vähemalt 3. kategooria rullikuid.
4. 70mm diameetriga kitsad terasrullikud 80mm konsoolile. Paigaldatakse rullikublokile reeglina 2 paarina ja lisaks keskele suunav horisontaalne rullik. Sobib kergetele väravatele.
5. 70mm diameetriga kesklaiad terasrullikud 80mm konsoolile. Sobivad keskmise kaaluga väravatele ava laiusega alla 6m.
6. 70mm diameetriga laiad terasrullikud 80mm konsoolile rullikubloki reguleeritava pikikaldega. Sobivad kuni 6m raskele või kuni 7m kergema konstruktsiooniga väravale. Kaldenurka muutev reguleerpolt võimaldab rullikute lõtku mugavalt reguleerida ning panna väravad väga sujuvalt liikuma. 

Paigaldades 5. kategooria rullikublokke topelt, saab neid kasutada ka suure tuulekoormusega ning 8,5m avaga liugväravate ehitamisel. Samuti suure kasutusintensiivsusega tööstusväravatel.

5. kategooria rullikuid kasutab Alderman standardsetel juhtudel.

6-9. kategooria – kasvavate diameetritega rullikutega tööstusväravate lahendused.

10. kategoooria – käsitööna valmivad rullikud ja rullikublokid, mis on valmistatud rätsepatööna konkreetsele väravale. See on premium-tase, millele saame anda tööstuslikus kasutamises 5-aastase ja erakasutuses 10-aastase garantii.

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×