fbpx
metallaed sepisaed

Tiibvärava automaatika 15+ mudelit

Kas olete kuulnud, et suurfirmad vähendavad meelega toodete vastupidavust ja halvendavad remonditavust, et tõsta müügitulemusi? See kehtib mitte ainult elektripirnide, vaid ka paljude teiste toodete osas. Pikemat artiklit selle kohta lugege Äripäevast siin

Aldermani laoriiulilt leiate 15+ tiibvärava automaatika mudelit, mis on tõenäoliselt vastupidavaim valik Eestis.

Kõik mudelid oleme välja valinud aastate jooksul ja erinevatelt Euroopa tootjatelt, erineva suuruse, kaaluga ja tegumoega väravatele. Nende mudelite tehnilised omadused ei ole “optimeeritud” remondivajaduse tõstmisele ega kasutusea lühendamisele. Võimsaim ajam suudab avada grandioosset, kuni 7m laiust ja 700kg raskust väravalehte kuni 80% kasutusintensiivsusega ehk vahekorras 4 minutit töötamist + 1 minut pausi. Kiireim tiibvärava automaatika suudab seevastu avada väravad vähem kui 10 sekundiga ja vastupidavaimad teenivad teid 20+ aastat. Kindlasti leiame teie vajadustele mitu sobivat mudelit, sh. mõne 6/12-aastase garantiiga premium-mudeli, mille seast saate teha oma valiku.

Võite jätta valikute tegemise ka asjatundjate hooleks: kui saadate meile värava mõõdud, kaalu ja fotod, kasutustiheduse ning erisoovid, saame nende andmete põhjal soovitada 3-4 mudelit. Ja kui ka väravat veel ei ole, pakume hea meelega mõlemat.

Eeltöö sobivaima lahenduse leidmiseks võite aga teha ka ise: allpool anname häid nõuandeid, soovitusi ja näpunäiteid kodutöö tegemiseks, et tiibvärava automaatika teeniks teid kaua ja muretult. Meie esimene soovitus on:

Tiibvärava automaatika ostke pika perspektiiviga

Väravaajamite vahetamine pole sama lihtne nagu kingapaari asendamine. Kui vana pesumasin või külmkapp vajab väljavahetamist, võib see olla ebamugav ja kulukas. Samuti võib tiibvärava automaatika vahetamine osutuda aeganõudvaks ja kalliks, isegi kui see tundub lihtne. Võib juhtuda, et aja jooksul on tootjatel mudelid vahetunud (kehtib eriti soodsamas hinnaklassis toodete kohta, mida on tarvis müügiedu tagamiseks “modifitseerida” ja optimeerida) ning täpselt samade mõõtmetega ajameid ei ole võimalik hankida, mis tähendab, et tuleb osta uus komplekt ja ümber ehitada ka ajamite kinnituskronsteinid.

See on mahukas töö, sest vanad kronsteinid on tarvis maha lõigata, lõikekohad siledaks lihvida, keevitada uude kohta uued kronsteinid, laudiskattega väravate puhul tuleb raamilt eelnevalt ka laudis eemaldada ja pärast tagasi kruvida, keevisõmblused tuleb omakorda lihvida ja värvida ning alles siis saab uued ajamid kinnitada, kontrolleriga ühendada ja seadistada. Kui aga vahetamist vajab ka kontroller, turvakiired ja vilkur, siis kujuneb automaatika vahetus tervikuna ligi kaks korda ajamahukamaks kui uue paigaldus, sest eelnevalt on tarvis vanad seadmed maha monteerida ja paigaldusjäljed siluda. Seetõttu soovitame osta tiibvärava automaatika perspektiivitundega ning korralike seadmete ja professionaalse paigalduse pealt mitte kokku hoida.

“Piiripealse” tugevusvaruga värava ja automaatika võib enneaegselt lõhkuda esimene tugev torm.

Viimase kümnendi statistika näitab, et iga 1-3 aasta jooksul tabab meid talvekuudel tugev torm, mis niipea ei unune: 2005.a. jaanuaritorm ujutas üle Pärnu ja Tiskre, 2007.a. Katariina räsis ja laastas tervet Euroopat, 2010.a. Monika tõi kaasa tugeva tuisu ja jättis autod koos liiklejatega Padaorgu lumevangi, 2011. ja 2013.a. detsembritormidest iseäranis viimast, iseloomustasid tugevad pulseerivad puhangud, mis rebisid majadelt katuseid ning lõhkusid nõrga konstruktsiooniga piirdeid ja tormituules kontrollimatult kõõluvaid väravaid.

2019.a. oktoobrimaru jättis aga Võrumaa elanikele mälestuse, mis jääb mällu aastateks: pikali prantsatanud mobiilimastid jätsid pikaks ajaks mobiililevita ja kuna kahjustada sai ka Võru alajaam, kadus päevadeks elekter, vesi, lakkasid töötamast tanklad ja muu infrastruktuur, mida generaatoritega varustada ei õnnestunud. 2019.a. mõõdeti ka Ahvenamaal tuule uus kiirusrekord — 42,3m/s. Kliima on muutumas ja tormituulte mõju väravatele ning piiretele ei tasu seega alahinnata.

Väravaautomaatika tugevust ja turvalisust puudutavate küsimuste naaseme allpool põhjalikumalt. Automaatika paigaldamiseks on aga tarvis teha veel üks oluline eeltöö: paigaldada kaabeldus. Varakult planeeritud ja teostatud kaabeldus lihtsustab hilisemaid paigaldustöid ning vähendab aja- ja rahakulu.

Tiibvärava automaatika kaabelduse elektriskeem

Automaatika paigalduseks on esmalt tarvis teha vajalik kaabeldus. Kui maja on alles ehitusjärgus, on kõige otstarbekam tellida see töö ehitajalt või elektrikult, kes teab ja tunneb kogu maja elektrisüsteemi. Muudel juhtudel võib selle korraldada ka tellija ise või tellida töö meilt. Allpool on toodud tüüpiline kaabeldusskeem.

Aldermani poolt müüdavatesse tiibvärava automaatika komplektidesse kuuluvad peale paari erandi ka turvakiire andurid ja vilkur, seega tasub vedada enne kiviparketi panekut ajamite (4×1,5mm2), turvakiirte (4×0,5mm2) ning vilkuri (2×0,5mm2) toitekaablid, samuti kontrolleri 220V toide (3×1,5mm2). Kui tellite lisavarustusena mõne välise juhtimissüsteemi – massidetektori, kaardilugeja jne., täpsustage lisakaabelduse vajalikkus kontorist.

Tiibvärava automaatika kaabeldus soodus hind paigaldus muuk

1- ajamid (kummalegi ajamile eraldi maakaabel 4×1,5mm2), 2 – kontroller (e. juhtblokk, toide 3×1,5mm2, 230V/6A), 3 – vilkur (pehme kiuline kummikaabel välitingimustes kasutamiseks 2×0,5mm2), 4 – turvakiire andurid (mõlemale andurile eraldi 4×0,5…0,75mm2 pehme kiuline kummikaabel välitingimustes kasutamiseks), 5 – koodpaneel või lukklüliti (lisavarustus, pehme kiuline 2×0,5…0,75mm2 välitingimustesse sobiv kaabel), 6 – pult, 7 – antenn, 8 – lisaturvakiireandurid (lisavarustus, kaabeldus sama nagu komplektis oleval turvakiirel)

Müüakse ka ilma turvakiirte ja vilkurita tiibväravaautomaatika nn. sooduskomplekte. Isegi kui sellise ostate, tasub juhtmed siiski täisvarustuse tarbeks kohe ära vedada: soodsam on investeerida mõnikümmend eurot turvakiireandurite soetamisele kui sulguvate väravate vahele sattunud auto värvkatet taastada. Vilkurist tõuseb kasu pimedatel sügisõhtutel, kui pulti vajutades ei saa aru, kas väravad hakkasid liikuma. Eriti oluline on vilkuri olemasolu aga automaatsulgumise funktsiooni kasutades. Siis kuluvad juhtmed marjaks ära…

Aldermani tiibvärava automaatika valikus leiate üle 15 mudeli

Levinumad neist allpool.

EVO Kit, Calypso 500, Calypso 600

Tiibvärava automaatika soodus hind- säästlik valik hinnatundlikule tarbijale.. Lihtsad, tugevad ja vastupidavad ajamid käigupikkusega 400, 500 ja 600mm. Komplekti ei kuulu turvakiir ja vilkur (võimalik eraldi juurde osta), küll aga on komplektis 2 ajamit, kontroller, vastuvõtja ning 2 pulti.

Hind alates
610 EUR

premium AW300, AW400, AW500

Tippmudelid väikestele, keskmise suurusega ja suure purjepinnaga tiibväravatele. Ainulaadne 6/12 aastani pikendatav garantii. Komplekti kuulub lisaks eelnevale ka turvakiir ja vilkur.

Hind alates
950 EUR

Stark 3, Stark 6, premium AW400 Fix

Sisemiste mehaaniliste käigupiirikutega varustatud tiibväravaautomaatika mudelid väikestele, keskmise suurusega ja suurtele väravatele. Lisaks 6/12 aastani pikendatava garantiiga premium-mudel. Kõigis komplektides on ka turvakiir ja vilkur.

Hind alates
972 EUR

Blitz

Hoobajam suure purjepinnaga väravatele paksude kivipostide korral. Kõigis komplektides on ka turvakiir ja vilkur.

Hind alates
1176 EUR

Kas soovite mõnele mudelile pakkumist koos paigaldusega? Pange teele värava foto ja gabariidid koos täpsustava infoga.

SOODNE Tiibvärava automaatika: EVO Kit ja Calypso-seeria

EVO Kit näol ei ole tegemist tüüpilise säästuautomaatikaga: ajamid on tugevad ja kestvad, kuid lihtsa ehitusega ning vajavad välist käigupiirikut. Küll aga puuduvad komplektis turvakiir ja vilkur – need on võimalik eraldi juurde osta. EVO Kit tiibväravaautomaatika sobib hästi ka suuretele ning rasketele mõõduka purjepinnaga väravatele tiiva mõõduga kuni 2,5×1,5m ja massiga 400kg.

tiibvärava automaatika soodus hind paigaldus müük

NB! Seda tiibväravaautomaatikat on testitud 103 000 töötsükliga, mis vastab tavalises erakasutuses umbes 28 kasutusaastale, seega ei ole vähimalgi määral tegu tavalise nö. säästutootega. (EVO Kit-l on alates 2016.a. ka suurem vend – Calypso 500, mis sobib eriti suure purjepinnaga väravatele, ning eriti võimas Calypso 600 suure purjepinnaga eriti rasketele väravatiibadele.)

Ajamid on hooldevabad, lihtsa ehitusega ja terasest sisuga. Plastist on vaid ajamite kate. Kasutustemperatuur: -30…+50. Kasutusintensiivsus 30% ja veojõud 2600N (260kg) võimaldab neid tugevaid ajameid kasutada ka kortemajade suurtel väravatel. EVO Kit tiibväravaautomaatika on võimsust ja tehnilisi parameetreid arvestades müügil eriti soodsa hinnaga, lisaks on võimalik osta turvakiired (soovitav lastega peredes), lukklüliti jms. lisavarustust. Vaata hinda sooduspakkumiste all.

Mida teha, kui väravale ei saa paigaldada välist piirajat?

Juhuks kui väravale ei saa paigaldada välist piirajat, mille vastu värav suletud asendis toetub, ja vajate sisemise käigupiirikuga tiibvärava automaatikat, on meil mitmeid sisemiste käigupiirikutega automaatika mudeleid:

* kiire mudel väikestele väravatiibadele Axxil 24V-F,

* Stark 3 keskmist mõõtu ja

*Stark 6 suurtele väravatele ning

* premium-seeriast AW400 Fix

Kõikide ajamite mootorid töötavad tiguajamiga, on töövõimelised madalal välistemperatuuril ja sobivad sõltuvalt mudelist 2- 6m laiusele väravatiivale.

Uudse lahendusena on kõik eelnimetatud tiibväravaajamid varustatud sisemiste mehaaniliste piirajatega, mille reguleerimine on lihtne ja käepärane ka ilma spetsiaalsete töövahenditeta. Selline tehniline lahendus on oluliselt töökindlam ja kasutajasõbralikum kui elektriliste lõpulülitite või -anduritega varustatud ajamitel, sest puuduvad aja jooksul oksüdeeruvad ning kuluvad kontaktid.

Tiibvarava automaatika ajam soodus hind paigaldus muuk pult rike
Tiibvarava automaatika ajamid soodus hind paigaldus muuk pult remont

Kõikide mehaanilise käigupiirikuga tiibväravaajamite mudelite kinnitused, korpus ning reduktor on valmistatud metallist. Tiibvärava automaatika paigaldamine on tehtud väga lihtsaks ja jõukohane ka klientidele endile. Ajamite lubatud kasutusintensiivsus on kuni 30% (sobib kortermajadele)

AW-seeria “Presidendi mudel” – neile, kes tahavad parimat. Kuni 12-aastane garantii.

AldWinger (AW-seeria) – see tiibautomaatika on läbi aegade parima tehnilise lahendusega: sellise töökindluse, vähenõudlikkuse ja vastupidavusega ajameid selles hinnaklassis rohkem tõenäoliselt ei leidu. Ka 2010. ja 2011.a. ekstreemselt külmadel talvekuudel töötasid ajamid probleemivabalt.

Tiibvarava automaatika muuk paigaldus soodus hind pult hooldus remont

“Presidendi mudeli” ajalugu ulatub 1990-ndatesse aastatesse: ajamite vorm oli algselt suhteliselt kandiline – aegade jooksul on disain muutunud ümaramaks ja lisandunud on varguskaitse, kuid lihtne ja tugev konstruktsioon, mis tagab tiibväravaautomaatika legendaarseks kujunenud töökindluse, on säilinud muutumatuna. Sõltuvalt ava laiusest pakume järgmisi tiibväravaautomaatika mudeleid: AldWinger 300 (tiiva laius kuni 2m), AldWinger 400 (tiib kuni 2,5m) või AldWinger 500 (tiib kuni 3×1,5m purjepinnaga). Eriti rasketele sepisväravatele sobib AldWinger 400S.

2013.a. lisandus tiibvärava automaatika valikusse AW400 Fix: need ajamid on varustet sisemiste mehaaniliste piirajatega, mis lihtsustab väravaautomaatika paigaldust tellijatel endil.

Eriti massiivsete väravapostide puhul sobivad hoobajamid.

Väga paksude kivipostide puhul ellimineerib sisselõigete tegemise vajaduse tiibvärava automaatika Blitz, nagu näha alloleval fotol. Blitz jääb tagasihoidlikult posti varju ning ei reeda tänavalt vaadates isegi enda olemasolu.

tiibvarava automaatika Blitz muuk paigaldus soodus hind pult hooldus remont

Kui hinnatundlikele klientidele orienteeritud tiibväravaautomaatika komplektides on lihtne, nuppudega seadistatav kontroller ja mõnedel juhtudel ei kuulu komplekti vilkur ega turvakiir, siis premium-klassi AW-seeria tiibväravaautomaatika komplekti kuulub LCD displei ja targa veatuvastussüsteemiga juhtblokk, 2 vaikselt töötavat termokaitsmega ajamit, 2 kaugjuhtimispulti, turvakiir ja vastuvõtja.

Allpool pöördume tagasi algse küsimuse juurde tormituulte mõjust, aitame teha kodutööd sobivaima väravaautomaatika mudeli väljaselgitamiseks ning vastame korduvatele küsimustele.

Tiibvärava automaatika valikul olulisemad parameetrid

Enne kui asuda väravaautomaatika hindu uurima, tasub teha ära kodutöö ja viia end kurssi tiibväravaautomaatika olulisemate tehniliste parameetritega ehk uurida, mida selle raha eest saate ja kas pakutav vastab teie vajadustele. Selmet vältida üllatusi hilisema kasutamise käigus ja mitte maksta “soodus tiibvärava automaatika” pakkumise eest lõppkokkuvõttes kordades rohkem, tasub võrrelda järgmisi automaatika parameetreid:

  • takistustundlikkus ehk kasutuskõlblikkus suure tuuletakistusega väravatiibadel (väikese võimsusega 24V alalisvooluajamid ei sobi suure purjepinnaga väravatele)
  • veojõud (mida suurema tuuletakistusega värav, seda võimsamat ajamit see vajab)
  • kolvi liikumisulatus (mida suurem liikumisulatus, seda väiksem on koormus ajamile ja mootori kinnitustele)
  • kasutustemperatuur (talvel ei tööta kõik ajamid ühtviisi hästi),
  • hooldevajadus (soodne hind kaasneb tihti tiheda hooldegraafikuga)
  • Intensiivse kasutamise puhul (näiteks kortermajad) on tähtis ka lubatud kasutusintensiivsus (ülekuumenenud ajamid seiskuvad kuni jahtumiseni).

Tormituulte mõju aladimensioneeritud väravale ja automaatikale võib olla laastav:

Tiibvarava automaatika remont

Fotol olevale piirdeaiale said ilmselt saatuslikuks purjepinnana töötavad reklaamtahvlid ja postkast, mis püüdsid tuule kinni, ning õhukeseseinalised postid, mis andsid tuule survele järele ja deformeerusid. Vaadake ka aedade, piirete ja väravate klassifikatsiooni – millist valida ja millist infot müüjalt küsida, siin.

Mida teha, et teie väravad marutuule tervelt ja vigastusteta üle elaksid?

Suviste tormidega reeglina tiibväravatele ega väravaautomaatikale suuri purustusi ei kaasne, sest lehtpuud ja põõsad peavad tormituule suurema hoo kinni. Talvel seda looduslikku lisakaitset aga pole. Talvetormides ilmnevad erinevad paigaldusvead, ebasobiva tiibvärava automaatika valik ja nigel paigalduskvaliteet eriti selgelt. Samas on probleeme võimalik ennetada.

tiibvarava automaatika ajamite remont
Kuidas tiibvärava automaatika probleeme ennetada?

1. suure purjepinnaga tiibväravale (mis on kaetud puitlipi, plekitahvli või teraslehega) tuleb kindlasti paigaldada tugev ja suure jõuõlaga mootor (Aldermani valikust soovitame premium-klassi kuuluvaid eriti pika garantiiga mudeleid AW400, AW400Fix ja AW500). Plastdetaile sisaldava korpusega ajamitele tasub kindlasti eelistada tugevat metallkorpust: ülaloleval fotol nähtav tiibväravaajami plastkinnitus puruneski ühes detsembritormis.

Lisaboonusena on AW-seeria tippklassi väravaajamitel nn. kiirpurunev detail (tiguvõlli fikseeriv tihvt), mis säästab ülekoormusel purunedes ajamit suurematest kahjustustest ning mille vahetamine on lihtne, kiire ja oluliselt vähem kulukas kui tiibvärava automaatika korpuse detailide vahetamine, nagu see on vajalik eeloleva juhtumi korral.

Suure purjepinnaga tiibväravatel on soovitatav kasutada mehaanilist piirajat, mille vastu värav suletud asendis toetub: piiraja võtab vastu osa tuule survest ning säästab tormituultes värava raami, hingi, ajamite kinnitusi ja automaatikat tervikuna ülekoormusest. Alloleval fotol näete tormis murdunud ajami kinnitust.

tiibvarava automaatika mootorite remont

2. kui paigaldate väravaautomaatika ise, tehke seda põhjalikult: väravaajam hoiab väravalehte kinni vaid 15…25cm jõuõlaga (so. ajami postipoolse kinnituse kaugus mõõdetuna värava hinge tsentrist). Kui näiteks väravaleht on mõõduga 2,5m x 1,5m ja kaetud tiheda laudisega, siis vastavalt ehitusnormatiividele mõjub sellele tuule surve kuni 180 jõukilogrammi (ca 1,8kN). Kui väravaautomaatika jõuõlg on 15cm, peab ta vastukaaluks hoidma väravatiiba paigal jõuga 1500(!) jõukilogrammi (ca 15kN). Sellist survet tavalised lühikesekäigulised väravamootorid  ei talu ning vajalik on paigaldada suurema jõuõla ja tugeva ehitusega väravaautomaatika (Aldermani tootevalikus eelnimetatud AW-seeria):

Sama suure väravatiiva ja 25cm jõuõla puhul on koormus tiibväravaajamile ja selle kinnituskronsteinidele 900 jõukilogrammi (ca 9kN), mis pole küll sugugi vähe, kuid tugevat ajamit ja korralikult keevitatud kronsteine ei kahjusta. Samavõrra nagu ajamile, väheneb ka ajami kinnituskronsteinidele ja väravalehe hingedele mõjuv jõud.

Tellides töö spetsialiseerunud ettevõttest, tuleb kasuks pärast paigaldust väravaautomaatika  kinnitused üle vaadata ning nende tugevuses veenduda. Meie turul on ka väheste kogemustega “soodus” paigaldajaid, keda on hiljem raske tabada: kokkuhoid paigalduse ja väravaautomaatika pealt võib kujuneda väga “meeldejäävaks” kogemuseks, sest osava müügimehe sorav jutt ei päästa hilisematest väljaminekutest.

3. Kui väravad asuvad vanade põlispuude all, eelistage tugeva metallkorpusega automaatikat. Samuti tasub aeg-ajalt heita pilk üles ning vaadata, kas mõni suur kuivanud oks ei ähvarda tugeva tuulega väravale langeda. Arboristi kutsumine on sellises olukorras igati asjakohane ja säästab hilisematest sekeldustest.

Miks me ei soovita 12/24V alalisvooluajamitega automaatikat?

Oleme saanud klientidelt tagasisidet, et mitmetel kasutajatel on tekkinud probleem takistustundlike 12/24V alalisvooluajamitega, mida müüvad Eesti ja Euroopa turul paljud ettevõtted. Takistustundlik tiibväravat sulgev automaatika reageerib tuulehoogudele ja isegi väikestele lumehangedele värava avamisega ning värava sulgemine võib õnnestuda tuuliste ilmadega alles mitmendal katsel ning ihurammu rakendades. Pole ju väga tore perspektiiv 🙂

Näiteks Hörmanni mõnede alalisvoolumudelite puhul seab tootja purjepinna piiranguks 30%. Laudiskattega värava puhul tähendab see, et iga paigaldatud laua kohta on 2 tühja laua kohta ehk tegemist on meie mõistes eriti hõreda laudiskattega. Tavaline 95-100mm laiusega laudiskate, kus laudade vahel on 15-20mm õhuvahe, moodustab juba 80% purjepinna.

Kõrvaoleval fotol näete ülal avatud metallkorpusega 230V V2 Calypso ajamit ning all 12V alalisvoolumootori ja plastkorpusega, Eestis suhteliselt levinud Sommer Twist ajamit. Lisaks väga tugevale konstruktsioonile ja suurele veojõule annab Calypsole plusspunkte ka väga pikk kasutusiga (tehases testitud 100 000+ töötsükliga) ja tugevusvaru, mis kannatab lühiajaliselt suurt mehaanilist ülekoormust.

Tiibvarava automaatika muuk paigaldus pult rike hooldus remont

Väikeste, kergete võrk- või terasväravate puhul kvaliteetsete alalisvooluajamitega reeglina probleemi pole, sest purjepind on väike, kuid plekk ja laudiskattega (suure tuuletakistusega) väravate puhul on sulgemine raskendatud ning lisaks suurele ajakulule kulutavad korduvad sulgemiskatsed ka ajameid ning lühendavad nende eluiga.  Alderman soovitab suure purjepinnaga väravatel kasutada Calypsot 400/500/600, Stark 3/6 või preemium-mudelitest AW-seeria tiibväravaautomaatikat, mis sobib sellisel juhul eriti hästi.

Miks on suure tuuletakistusega värava puhul vajalik võimas väravaautomaatika?

Mida suurem purjepind, seda suurem on tuuletakistus: väravaautomaatika ajamite veojõud määrab nende võimekuse liigutada suure purjepinnaga väravaid ka tugeva tuule korral ilma ajameid kahjustamata. Näiteks 4m avaga 1,5m kõrguse laudiskattega tiibvärava purjepind on 6m2. Ehitusnormatiivide järgne tuule surve on kuni 50kg 1m2 kohta, seega 150kg mõlemale väravatiivale. Sellised väravad vajavad tugevaid ajameid, mis peavad tuule survele vastu. Pole aga saladus, et meie turul müüakse muuhulgas ka saksa tootjate 24V ajamitega väravaautomaatikat, mida pakutakse soodus hinnaga, kuid ei arvestata ajamite väikest veojõudu. “Saksas toodetud” tiibväravaautomaatika võib kõlada küll usaldusväärselt, kuid tootjamaa ei taga iseenesest veel sobivust rasketele suure purjepinnaga väravatele ega ka muretut kasutamist 🙂 Aldermani valikus on sellisteks juhtudeks 2000-3000N veojõudu arendavad tiibväravaajamid, mis sobivad hästi ka suure purjepinnaga tiibväravatele.

EVO Kit muratokkebarjaari varaval 1
Tiibvärava automaatika 15+ mudelit 15

Ülaloleval fotol on samad (eespool avaldatud fotol avatud korpusega) Calypso 400 ajamid paigaldatud paarikaupa müratõkkebarjääri väravatele.

Millal on kasu pikakäigulisest väravaautomaatikast ja millal hoobajamitest?

Tiibväravaajami kolvi liikumisulatusest sõltub mootori kinnituse asukoht (seega ajami jõuõlg) posti küljes: mida suurem liikumisulatus, seda suurem jõuõlg ja seda väiksem koormus ajamile. Kuni 2m väravatiivale piisab reeglina 30cm käigupikkusega ajamist, 2,5m – 40cm ja 3m – 50cm. Tiibväravaajami suur käiguulatus tuleb kasuks ka paksude kivipostide puhul, säästes sisselõigete tegemisest. Mida pikem käiguulatus, seda pikem on värava avamisaeg. Aldermani valikus on 30-60cm käiguulatusega tiibväravaautomaatika, samuti hoobajamid. Hoobajamite kasutamine on õigustatud paksude kivipostide puhul, puuduseks on keerukam ja rikkealtim ehitus ning kõrgem hind.

Kas tahate ülaltoodud info kohta midagi üle küsida?

Kas -20C kasutustemperatuuriga väravaautomaatika talvel töötab?

Reeglina garanteerivad tootjad väravaautomaatika töökindluse kuni -20C, mis on kesk-Euroopas piisav. See ei tähenda veel, et -21C väravaajamid seiskuvad ja kasutaja peab väravaid kondimootoriga käitama – kuid välistada seda siiski ei saa. Seepärast on tähtis enne ostu uurida, kuidas valitud tiibväravaautomaatika mudel külma talub.

Aldermani tootevalikusse kuuluvad mitmed tiibväravaautomaatika mudelid, mille töövõime on garanteeritud -30C…-40C külmakraadi puhul. See eeldab muuhulgas spetsiaalset termoresidentset määret ajamites ja külma hästi taluvaid metallreduktoreid.

Hüdroajamite puhul on tavapärane nähtus nö. soojenduskaardi kasutamine, mis tähendab sisuliselt ajami õlipumba käivitamist. Kuna soojendatakse mõlemat väravatiiba liigutavat ajamit, siis on mõju elektriarvele märgatav. Eriti külmal talvel.

Hüdraliliste ajamite vastu räägivad ka kõrged hoolde- ja remondikulud: tihendite-kolbide vahetus kujuneb rahaliselt samasse suurusjärku korraliku elektromehaanilise tiibväravaautomaatika komplekti maksumusega. Eriti suurte ja raskete väravate või intensiivse kasutamise puhul on aga hüdraulika asendamatu.

Kui tihti peaks väravaautomaatikat hooldama?

Hooldevajadus sõltub automaatika mudelist ja kasutustingimustest. Kõrge hooldevajadus on paljude soodsa hinnaga tiibväravajamite sisseprogrammeeritud komistuskivi, mis neelab pidevalt ja lõputult kasutaja raha. Osta on “soodne”, aga pidamine kujuneb juba esimeste aastate perspektiivis kallimaks kui kohe korraliku tiibväravaautomaatika soetamine. Pahatihti jääb sellise väravaautomaatika eluiga samuti mõne aasta piiresse, samas kui kvaliteetsed ja hooldevaba metallsisuga ajamid teenivad kaugelt üle 10 aasta isegi ilma spetsiaalse hoolduseta. Arvestage ise: kui automaatika eluiga on näiteks 6 aastat ja hoolduskulud 2x aastas a 80.- EUR x 6aastat = 960EUR + 700..800EUR automaatika ja paigalduskulude katteks, siis selle rahaga saab juba Aldermani tootevalikust näiteks tiibväravaautomaatika EVO Kit, mida tehases on katsetatud 103 000 avamistsükliga (vastab erakasutuses 25 aastale).

Pöördudes aga tagasi pealkirjas esitatud küsimuse juurde, siis Aldermanist ostetud automaatika pika ja muretu kasutamise seisukohalt on eraisikute puhul soovitatav teostada kord aastas profülaktiline ülevaatus ning hooldada vastavalt vajadusele. Kommertskasutuses sõltub soovitatav ülevaatuse sagedus kasutustihedusest ja on igapäevase paarisaja avamistsükli juures kord kolme kuu jooksul, 10-20 avamistsükli korral kord aastas. Regulaarse profülaktilise ülevaatusega saab pikendada Aldermani premium-mudelite garantiid erakasutuses 10 aastani (alates 01.11.20. 12 aastani) ja kommertskasutuses 5 (6) aastani.

Ning – NB! AldWinger- seeria ajamid on varustatud ärandamiskaitsmega: väravaautomaatika eemaldamine nõuab aega ja erivahendeid. Tõenäoliselt parim valik kriminogeenses piirkonnas.

Kas soovite tellida hooldust või remonti? Või saada selget ülevaadet koos remondipakkumisega kunagi paigaldatud värava ja/või automaatika seisukorrast? Meie tehnikutel on pikaajalised kogemused ja teenindame ka teiste ettevõtete poolt paigaldatud väravaautomaatikat.

Väravaautomaatika turvalisus

Selleks et väravaautomaatika töötaks turvaliselt, soovitame tutvuda väravate ohutut kasutamist puudutavate küsimustega. Millised on automaatse tiibvärava ja liugvärava kasutamisega seotud riskid ja turvalisusnõuded ning kuidas riske minimeerida, sellest ülevaade siin.

Kas väravat saab automaatikaga väljapoole avada?

Jah, saab. Seejuures on aga oluline arvestada vaba väravaava kitsenemisega: kuna ajamid paigaldatakse hoovi poole väravapostide vahele, siis muutub vaba käiguava mõlemalt poolt sõltuvalt ajami mudelist 20…30cm kitsamaks ehk kokku kahaneb väravaaava 40…60cm.

Alternatiiv on paigaldada väravaautomaatika tänava poole – sellisel juhul vaba väravaava ei kahane. Iseküsimus on aga sellise lahenduse turvalisus ja esteetiline pool.

väljapoole avanev tiibvärav automaatika

Kõrvaoleval fotol näete ühte lahendust, mis võimaldab värava väljapoole avanemist, vähendades vaba ava laiust ca 25cm tiiva kohta. Kui aga väravatiivad on kõrged, on võimalik paigaldada ajamid niipalju maast kõrgemale et nad ei sega sõiduautoga väravast läbi sõitmist.

Fotol olev ajam on varustatud sisemise mehaanilise käigupiirikuga.

väljapoole avatav tiibvärav automaatikaga

Kõrvaoleval fotol näete EVO Kiti ajamit vinkelkronsteini ja kettpiirajaga, mis võimaldab reguleerida värava avanemisnurka väga suure täpsusega.

Ruumikadu ca 25cm tiiva kohta.

Kui soovite oma väravat avada tänava poole ning tekkis küsimus, kas see on võimalik, millist lahendust soovitame ja palju see maksab, saatke meile väravaava mõõdud ja foto. Paigaldussoovi korral saatke ka täpne aadress.

Milles seisneb AW-tüüpi ajamite töökindluse võti?

Seoses tootmiskulude tõusu ja hinnakonkurentsi tihenemisega üritavad paljud firmad teha tiibvärava automaatika detaile õhemast materjalist, kasutada metalli asemel plasti ning lisavad paigaldusmugavuse nimel väravaajamitele elektrilised lõpulülitid. Ka ajamite disain on muutunud ilusamaks.

Samas põevad paljud moodsad, viimastel aastatel tootmisse jõudnud tiibväravate ajamid erinevaid lastehaigusi, mille väljaravimine nõuab praktilise kasutamise käigus tekkivat tagasisidet ja aega: kondentsvesi reduktoris-ajamis, elektrilistete lõpulülitite külmumiskahjustused, tolmust ja niiskusest tingitud kontaktide oksüdeerumine, roosteprobleemid, plastdetailide kulumine ja purunemine jms. on vaid osa pikemast nimekirjast. Sageli ei jõua tootjad probleemide põhjustele veel jälile kui võetakse tootmisse juba uus, n.ö. täiuslikum tiibväravaautomaatika mudel, ja kõik algab otsast…

Personaalne lähenemine kindlustab tiibvärava automaatika püsivalt kõrge kvaliteedi

AldWinger on Aldermani bränd, mida toodetakse osaliselt “rätsepatööna” ühes euroopa tehases vastavalt Aldermani nõudmistele. Personaalne lähenemine kindlustab tiibvärava automaatika püsivalt kõrge kvaliteedi, vastavuse meie kliimatingimustele, varuosade kohese saadavuse ning pika ja muretu kasutuea. AldWingeri seeria väravaautomaatika on aastate jooksul toimunud täiustamise käigus vabanenud kõigist levinumatest probleemidest – metalldetaile pole asendatud odavama plastiga ja kuullaagrite asemel ei kasutata pukse. Pikkade aastate jooksul järeleproovitud ja hästi töötavaid tehnilisi lahendusi pole “parendanud” ökonoomsemate alternatiividega, nagu see tänapäeval kombeks.

AW-mudelipere kuulub Aldermani 10-aastase garantii (alates 01.11.20. 12-aastase garantii) programmi. Vt. programmi kohta lähemalt siin. Ka isepaigaldajad saavad alates 2015.a. 5-aastase garantii: vt. tingimusi siin.

Mitte ükski teine tiibvärava automaatika ei paku sellisel hinnatasemel nii kõrget töökindlust (garantiiprobleeme esineb vähem kui 0,5% ajamitest), olles samas eriti vähenõudlik ja pea olematute ekspluatatsioonikuludega. Tiibväravaajamid on varustatud spetsiaalse -40…+150C vahemikus töötava määrdega, mis tagab nende töövõime ekstreemsetes ilmaoludes. AW-seeria automaatika on väga hinnatud meie põhjanaabrite juures tänu väga kõrgele töökindlusele.

Tiibvarava automaatika muuk paigaldus soodus hind pult hooldus remont

AldWingeri ajamite väga kõrge töökindluse üks võti on liikuvate detailide vähesuses: neid on vaid kolm. Ajamite konstruktsioon, isegi ajami korpus on tugevast alumiiniumisulamist, kolvid aga roostevabast vääristerasest.

Häid asju ei saa toota väga odavalt, kuid hilisemad hooldus- ja remondikulud muudavad algul soodsana tundunud asjad peagi ootamatult kulukaks. Seega tasub ka tiibvärava automaatikat ostes hoolikalt järele mõelda, kas maksta kohe veidi rohkem või osta “soodne” toode ja maksta topelt.

AW-seeria ajameid on aastate jooksul paigaldatud paljudele saatkondadele, olulistele kommertsobjektidele ja pankadele. Ka presidendi Paslepa suveresidentsi väravaid avab sama automaatika.

Profülaktiline ülevaatus ja hooldus pikendab värava ning automaatika kasutusiga

Aldermani premium-seeria tiibvärava automaatika keskmiseks kasutuseaks on tootja poolt planeeritud vähemalt 15-20 aastat, kuid aeg-ajalt hooldades võib ajamite eluiga pikendada ka 25+ aastani. Eestis oleme väravaautomaatikat müünud alates 1995. aastast. Kui eeltoodust tekkis küsimusi või kaalute ka mõne teise tootja automaatika ostmist, vaadake Aldermani soovitusi tiibvärava automaatika valikuks. Või helistage meie kontorisse. Meie tehnikud on paigaldanud ja hooldanud mitmete erinevate tootjate väravaautomaatikaid ja oskavad anda väärt nõu, millised võivad olla ühe või teise mudeli konkreetsed tugevused või nõrkused.

Soovime tarka valikut!

Soovi korral telli väravaautomaatika paigaldus meilt!

Seotud tooted: tiibväravad, väravatarvikud

Meie kliendid küsivad:

Kuidas valida soodne, aga siiski kestev väravaautomaatika?

Tihti unustatakse, et soodne ja odav ei ole sünonüümid: odavad asjad kipuvad meid kõige ebasobivamal hetkel alt vedama. Vahel tuleb ette ka olukordi, kus automaatika ressurss ei ole veel ammendunud, kuid ajamid purunevad või tekib mõni muu rike, mida on otstarbekas “arstida” uue automaatika komplektiga. Miks automaatika puruneb?

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×