fbpx

Artikkel Ärielu oktoober 2003

Milline ehitusmaterjal suudaks pretendeerida kõige majesteetlikuma ja unikaalsema ehitusmatrejali tiitlile? Mille väärtus aastatega ei kahaneks, vaid muutuks veelgi hinnalisemaks? Alderman usub ja teab, et selle koha suudab täita sepis, olles läbi ajaloo ehituses võimu ja jõukust väljendav element. Aastasadade jooksul on olnud sepis oluliseks osaks inimese elus. Sepad pidasid tänuväärset ametit, valmistades igapäevaeluks vajalikke tööriistu, relvi ja muid tarbeesemeid. Kui vanasti oli sepistel pigem praktiline väärtus ja ellujäämise tarve, siis tänapäeval on sepistatud raua funktsiooniks silmailu pakkumine kaunite sepisdetailide näol nii sisekujunduses kui ka väliarhitektuuris.

Aldermani otsus sepisturule suunduda oli loomulik asjade käik. Tegeledes pikka aega nii aia-, trepi- kui ka rõdupiiretega, märkas ettevõte klientide erinevaid eelistusi ja turul valitsevat olukorda. Selgus, et eestlased eelistavad suhteliselt vähe eksklusiivseid sepiselemente, mis on tingitud ehk tagasihoidlikkusest või liigsest modernismi pealetungist nii linnades kui ka külades. Tänapäeva elamud on tihtipeale funktsionalistlikus stiilis karbid, kus puudub soojus. Hubane kodusoojus, mida suudab pakkuda traditsioonidest ja ajaloost pakatav sepis. Alderman täheldas, et klientide huvi ajatu sepise suunas on tegelikult siiski olemas. On vaja vaid pakkuda abi ja toetust ideede teostamisel. Loomulikult tuleb arvestada, et sepis sisustus- ja ehitusmaterjalina on mõnikord üsna pretensioonikas ja vajab sobivat kontektsi. Küll aga tuleb nentida, et sepise eksponeerimiseks ei ole alati vaja vana palk- või kivimaja olemasolu, arhailist kaminat või mõnda muud ajaloolist fooni. Sepis sobitub suurepäraselt ka tänapäeva modernsesse ehituskunsti.

Alderman pakub Itaalia juhtiva sepistootja Ind. i. a S.P.a (Industria Italiana Arteferro) tooteid. Tootevalikus on sepiseid igale piirdele, nii sise- kui välistingimustes. Tehases valmistatud toote hind ja kõrge kvaliteet on tingitud suure tootmismahu, kaasaegse tehnika ning aastatepikkuse kogemuse koosmõjust. Laias valikus leidub nii põhjamaiselt lihtsaid ja tagasihoidlikke kui ka väga eksklusiivseid ning suurejoonelisi sepiselemente. Peaasi, et õnnestuks pakkuda võimalikult mitmekesiseid lahendusi igale kliendile.

Kõige populaarsemad ja enim nõutud tooted on hetkel odaotsad. Nende välimus varieerub elegantselt tagasihoidlikest kuni keerulise ja väga väljapeetud disainini. Teadagi on maitseid mitmeid ning seega on klientide eelistused väga erinevad. Mis ühe silmis liiga askeetlik, on teise jaoks ainuvõimalik lahendus. Samuti on huviorbiidis erinevate ornamentidega rosetid väravatele, mida Alderman soovitab julgemini kasutada oma väravadisaini planeerimisel. Unikaalne ja ainulaadne sepisvärav pälvib kindlasti kõigi tähelepanu.

Alderman aitab meelsasti parima lahenduse leidmisel ning otsuse tegemisel. Tasub vaid läbi astuda kontorist Tähetorni 21b, Tallinn või külastada kodulehekülge www.alderman.ee.

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

Küsi pakkumist

Alderman soovitab

×