fbpx
aiamoodulid varavaautomaatika

Krinneri kruvivundamendid

Krinner GmbH on maailma juhtiv kruvivundamentide tootja. Krinneri valikus on 7 kruvivundamentide mudeliperekonda erinevateks kasutusotstarveteks ning iga mudelipere koosneb omakorda erineva pikkuse ja läbimõõduga maakruvidest, mida eristab erinev kinnituspea ja erinev koormustaluvus. Nagu igal heal ja põhjalikult arendatud tootel – oma valdkonna liidril – on ka Krinneril sarnase väimusega analooge. Miks Krinner – ja mitte analoog, loe lähemalt siin.

Soovi korral on allalaetav krinneri-kruvivundamentide-üldkataloog Arvestades kataloogi mahtu, palume varuda veidi kannatust.

3 OLULIST VIGA KRUVIVUNDAMENTIDE OSTMISEL.

1. Ärge ostke hinda, vaid lahendust.

Ehitusmarketites ja internetis müüdavad, esmapilgul sarnased tooted ei ole võrreldavad kvaliteedi, kestvuse ega kandevõime osas.

Meie turule on jõudnud mitte ainult krinneri-laadsed tooted, vaid ka Krinneri toodete võltsinguid. Kõrvaloleva foto parempoolne kruvivundament on Krinneri originaal. Võltsingud on originaalidega esmapilgul väga sarnased, varustatud “Krinneri” kleebise ja isegi hologrammiga (Krinner ise hologramme toodetel ei kasuta), kuid juba visuaalselt nähtava viletsama kvaliteedi, teadmata mehaanilise tugevuse ja vastupidavuse ning prognoosimatu kasutuseaga.

Võltsingut või koopiat ostes võite säästa veidi raha, kuid te ei saa kunagi olla kindlad toote kvaliteedis ega kestvuses. Võib juhtuda, et juba paari aasta pärast tuleb viletsa kvaliteediga kruvivundamentidele rajatud ehitis lammutada ning kogu töö, vaev ja kulutatud raha läheb tühja.

Kuidas võltsingut ära tunda ja milles erinevus seisneb, loe täpsemalt siit.

Krinneri kruvivundamendid on kuumtsingitud 70-mikromeetrise tsingikihiga, mille kulumiskiirus on tavatingimustes 1 mikromeeter/aastas. Seega ainuüksi tsingikihi eluiga on neutraalses keskkonnas 70 aastat.

2. Valige sobiva kandevõime ja pikkusega krinner

Aladimensioneeritud kandevõimega kruvivundamendid ei taga pikaajaliselt töötavat lahendust: arvestama peab mitte ainult ehitise kaalu, vaid ka lumekoormusega (vastavalt ehitusnormatiividele 200kg/m2), tuulekoormusega (50kg/m2) ja kasutuskoormusega (näiteks puukuuri laotud märjad puud kaaluvad 600-700kg/m3).

Kruvivundamentide puhul on oluline, et kruvi keermestatud osa keeratakse kandvasse pinnasesse. Kui maapind on näiteks turbane, tuleb valida pikem mudel (on olemas ka pikendatavaid moodulkruvisid), mis keeratakse läbi turbapinnase sobiva sügavuseni.

 3. Keerake krinnerid kuni flantsini maasse – või valige pikem mudel.

Testitud kandevõime saavutab iga krinneri mudel kuni flantsini maasse keeratuna. Seega, kui tahate näiteks rajada palksauna KSF M 76×1600-M16 mudelile pikkusega 1,6m ja nimikandevõimega 35kN (ca 3,4 tonni), kuid tõsta sauna kandekonstruktsioon maast 30cm kõrgusele, valige KSF M 76×2100-M16 nimikandevõimega 45kN. See on eelmisest 50cm pikem ning kannab 3,4 tonni ka siis kui maasse on keeratud 1,6…1,7m. Või kasutage lühemat mudelit, kuid tõstke saun krinneritele paigaldatud “jalgadele”.

Kas soovite ehitada terrassi, rajada lehtlat või puukuuri, panna püsti autovarjualuse või moodulmaja – igaks otstarbeks on olemas sobiv lahendus: terrassidele ja kasvuhoonetele, puukuuridele ja kergehitistele sobib U-seeria, aiapostidele G-seeria, palkehitistele ja moodulmajadele M- või R-seeria.

Krinneritele on võimalik rajada ka väga suuri ehitisi. Näiteks Shveitsis paigaldati FC Luzern jalgpallistaadioni 93m pikkune varikatus 24 suurele, 3,5m pikkusele Krinneri kruvivundamendile, staadioni tribüün toetub 120 kruvivundamendile. Maakruvide paigaldus võttis aega kõigest 2 päeva. Lugege edasi siit.

Kui teil on tekkinud vajadus Krinneri kruvivundamentide järele, andke oma nägemusest ja soovidest teada. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

kruvivundament majale

Vt. kõiki Krinneri mudeleid ja spetsifikatsioone veebisaidil Krinner.ee

Kruvivundamentide lähimaks sugulaseks on kruvivaiad e. keermevaiad, mis kujutavad endast paksuseinalist metalltoru, mille otsa on keevitatud üks või kaks suure diameetriga laba.

Kruvivundamendi vindiosa on pikk. Kruvivundamendi erinevus kruvivaiast e. pinnaseankrust on suurem, kui esmapilgul paistab:

1. kruvivaiade puhul töötavad survele ja tõmbele vastu ainult toru otsa keevitatud labad. Kruvivundamendi puhul on aga vindiosa pikem ja töötab täies ulatuses.

2. oluline erinevus on see, et pinnasesse keerates lõhustab kruvivaia laba ümbritseva pinnase struktuuri, muutes selle kohevamaks ja pehmemaks. Sellega kahaneb vastupanu külgsuunalistele jõududele. Kruvivundament toimib aga vastupidi – tihendab sisse keerates oma koonusega ümbritsevat pinnast ning muudab maakruvi külgjõudude suhtes stabiilsemaks.

Krinneri kruvivundamentide kasutusvõimalustele seab piiri pigem ettekujutus kui tehnilised piirangud: ainult väga kivises või kaljusel pinnal tuleb kasutada muid lahendusi.

Kruvivundamentide eeliseks on

 • kiire vundeerimistehnoloogia – maakruvi on koheselt pärast maasse keeramist kasutusvalmis
 • sobib väga erineva kaalukategooria ja kasutusotstarbega ehitistele
 • säästab aega, energiat ja kulusid
 • puudub vajadus vee-eemaldus-, kaeve- ja tihendustöödeks, võimalik paigaldada otse veekogu põhja
 • võimaldab ehitada külmunud maapinnale ja paigaldada läbi betooni ning asfaldi
 • saab kasutada vanade vundamentide ja rajatiste rekonstrueerimistöödel, sh. olemasolevate vundamentide tugevdamisel
 • maa-alune osa valmib ühe tööoperatsiooniga
 • kasutatavad raskesti ligipääsetavates paikades
 • mobiilne paigaldustehnika
 • korduvkasutatavad – alati on võimalus kruvi maast välja keerata ning kasutada mujal uuesti
 • väiksemaid kruvivundamente on võimalik paigaldada mehhanisme kasutamata
 • keskkonnasõbralik ja jäätmevaba paigaldus – ei mingit ehitusprahti

Krinneri kruvivundamentide maaletooja Eestis on alates 2007.a. OÜ Aldermani Metall.

Kasulikud nõuanded

Sobiva mudeli ja õige paigaldusmeetodi leidmiseks soovitame tutvuda allolevate nõuannetega.

1. Krinneri kruvivundamente on võimalik paigaldada ka kivisesse pinnasesse, nagu seda on Eesti läänerannik. Monoliitsesse liiva- ja paekivisse ega tsementeerunud põlevkivituha kihti krinnereid ei saa keerata.

Paigaldust komplitseerivad maapõues peituvad suured kivid ning ebaühtlaselt paiknevad paekivikihid. Mõlemaid takistusi on võimalik välja selgitada proovipuurimisega – selleks sobib pikk kivipuur või isegi tavaline armatuuurvarras.

2. Savise pinnase puhul valage kruvivundamendi sisse vett – see hakkab kruvi otsas olevast tehnoloogilisest avast välja nõrguma ning libestab ja pehmendab pinnast.

3. Kui pinnas on külmakerkealtis, siis jätke kruvi pea maapinnast vähemalt niipalju kõrgemale kui on eeldatav maapinna külmakerge: see välistab olukorda, kuus läbikülmunud maapind tõstab krinneritele toetuvat rajatist ja sikutab koos sellega maast välja ka ehitist kandva maakruvi.

Krinnerit maa seest osaliselt välja jättes arvestage ühtlasi kandevõime vähenemisega. Ligikaudseid muutusi kandevõimes näete kruvivundamentide koormustabelis kui võrdlete sama seeria erineva pikkusega krinnereid.

Krinner on täiesti külmakerkekindel kui 80% vindist ulatub külmumispiirist sügavamale. Meie klientide praktiline kogemus näitab, et tavalise mitteliigniiske pinnase puhul piisab kergehitistele (puukuurid, terrassid jne) ka juba 865-seeria maakruvidest. Lühema, 730-seeria puhul on külmakerkeid ette tulnud, kuid külmakerkeohtu on võimalik vähendada.

4. Märjas külmakerkelises pinnases külmumispiirini mitte ulatuvate krinneri mudelite kasutamisel on otstabekas tekitada kruvi seina ja maapinna vahele hõõrdumist vähendav kiht, et külmuv maapind ei haakuks kruviga ning ei tõstaks seda maa seest välja.

5. Laskuva või künkliku maapinna korral soovitame kasutada rajatise toetuspunktideks üht ja sama mudelit ning keerata need ühele sügavusele. Põranda sobivale kõrgusele tõstmiseks paigaldage talle sobiva pikkuse ja ristlõikega prussist lõigatud “jalad” alla. Kui kasutate küll samatüübilisi krinnereid, kuid keerate nad maasse erinevatele sügavustele, võib tekkida ebaühtlane külmakerkeoht: need kruvid, mis keeratud vähem maasse, võivad kerkida ja need, mis sügavamal, ei kerki.

6. Pehme (soise, turbase) pinnase puhul kasutage pikemaid või pikendatavaid mudeleid, mis toetuvad kindlale aluspinnasele. Kui kruvi on väga kerge maasse keerata, siis pole tal piisavalt pinnase tuge ning ta ei jää kandma nominaalkoormusega.

Meie näidiste stend kasvas ja uuenes

Meie kontoris asuv näidiste stend suurenes: tutvuda saab ka teiste tootjate mõnede mudelitega, millesarnaseid pole Krinneri tooteportfellis.

 • roostevaba maakruvi agressiivses pinnases kasutamiseks,
 • 1200 ja 1400mm pikad U-aasaga “terrassi”-kruvid juhuks kui pinnas on väga pehme või soov jätta kruvid maast 10-30cm välja,
 • diameetriga 76m ja 89mm pikendatavad kruvivundamendid sammuga 0,5m ning 1m,
 • Krinneri uus vägev 114mm diameetriga pikendatav V-seeria.
 • Samuti on vaatamiseks paar “soodsat” aasia päritolu analoogi – selleks et ostjad näeksid oma silmaga, milline on toodete kvaliteedivahe, enne kui “head” hinda ostma tõttavad.

1. Kruvivundamendid metallist aiapostidele, staadioni piirdele

– KSF G 66×650-1xM8 (kuni d=60mm postile) hind 19,60 eur

–  KSF G 66×650-3xM8 (kuni d=60mm postile) hind 24,50 eur

– KSF G 76×800–4xM12(kuni d=70mm postile) hind 41,60 eur
– KSF G 89×1000–4xM12 hind 58,80 eur
– KSF G 89×1300–4xM12 hind 67,30 eur

– KSF G 114×1300-4xM16 hind 123,60 eur  (sobib lipumastile)

G4-mudelid on varustatud neljast küljest M12 vindiga postide fikseerimiseks

Soovi korral lae alla krinneri-G-seeria-kruvivundamentide-kataloog

Valik pilte Insenerehituse rajatud Kakumäe jahisadama staadioni piirdest.

2. Maakruvid puidust aiapostidele, terassidele, kasvuhoonete karkassidele

– KSF U 66×550-71 (U-kinnitus 71mm hargivahega), pinnas: liiv hind 23,30 eur Sobib väikeste kasvuhoonete jms. ankurdamiseks– KSF U 66×730-71 (U-kinnitus 71mm hargivahega), pinnas: liiv hind 26,95 eur  Sobib väiksemate kasvuhoonete, treppide, kergrajatiste jms. paigaldamiseks. Kandevõime ca 550kg.

– KSF U 66×730-91 (U-kinnitus 91mm hargivahega), pinnas: liiv hind 26,95 eur Sobib väiksemate kasvuhoonete, treppide, kergrajatiste jms. paigaldamiseks. Kandevõime ca 550kg.
– KSF U 66×865-91 (U-kinnitus 91mm hargivahega), pinnas: muld, savi, sega hind 30,60 eur
– KSF U 66×865-111 (U-kinnitus 111mm hargivahega), pinnas: muld, savi, sega. hind 31,80 eur

KSF U 66×1200-91 (U-kinnitus 91mm hargivahega), pinnas: muld, savi, sega hind 40,80 eur UUS!

KSF U 66×865-seeria krinnerid on tänu suurele kandevõimele (10,5kN e. ca 1050kg) laia kasutusvaldkonnaga: terrassid, puukuurid, kasvuhooned, laudteed, mänguväljakud, paadisillad jne.

Erakasutuses olevate terrasside puhul on rusikareegliks vähemalt 1 krinner 3m2 terrassi kohta: normatiivne lumekoormus on 200kg/m2, millele lisandub terrassi materjali kaal ning varu. Kui terrassile langeb lund ka maja katuselt, siis on soovitatav krinnerite kogust suurendada.

Kandva, alt ventileeritava põrandaga puukuuride planeerimisel on oluline arvestada küttepuude kaaluga: 1m3 märgi küttepuid kaalub 600-700kg/m3. Suurema küttehoidla ehitamisel võib olla ratsionaalsem kasutada suurema kandevõimega M-seeriat.

Sama kehtib tööriistakuuride jms. ehitiste kohta, kus hakatakse hoidma murutraktorist raskemat tehnikat: kui lumekoormus ja kergehitise konstruktsioon kaalub kokku ca 300kg/m2, siis lisage siia kogu vajaliku kandevõime arvutamiseks ka hoiustatava tehnika kaal.

Soovi korral lae alla krinneri-U-seeria-kruvivundamentide-kataloog

terrassi kruvivundament postid

Saadame kauba kulleriga – KULLERTEENUS al. 12 eur üle Eesti

Krinneri kruvivundamentide kasutusvõimalusi koduses majapidamises


Meie kliendid kirjutavad. Loe kasutuskogemusi siit.

⇒ Siin on pildigalerii ühe ilusa terrassi sammhaaval saamisloost https://goo.gl/9jAPdC

Te ei pea Facebook-i sisse logima. Vajadusel klikkige “Not now”

3. Maakruvid kandekonstruktsioonidele, moodulmajadele, paadisildadele, konteineritele, ajutistele rajatistele

– KSF M 76×1000–M12 (augustatud flantsiga, mille keskel M12 keere), hind 57,55 eur  Kandevõime: 16,5kN e. ca 1650kg
– KSF M 76×1300-M12, hind 64,90 eur

KSF M 76×1300-M12 sobib suurema pikkuse ja parema kandevõime (18,5kN) tõttu raskematele ehitistele, sh. väikestele moodulmajadele.

Soovi korral lae alla krinneri-M-seeria-kruvivundamentide-kataloog

Kruvivundamentide paigaldus Topu paadisilla kandekonstruktsioonile

Krinneri kruvivundamendid sobivad kasutamiseks keerulistes pinnaoludes ning annavad olulist säästu nii ajalises kui finatsilises plaanis, võrrelduna traditsiooniliste lahendustega. Suure koguse kruvivundamentide paigaldamiseks on võimalus tellida spetsiaalne traktor.

Krinneri kruvivundamente on võimalik paigaldada ka kivisesse pinnasesse, nagu seda on Eesti läänerannik. Paigaldust komplitseerivad maapinnas peituvad suured kivid ning ebaühtlaselt paiknevad paekihid

4. Suure kandevõimega kruvivundamendid saunade, moodulmajade, konteinerite, tugi- ja kandekonstruktsionide jms paigaldamiseks

– KSF M 76×1300–M16 (augustatud, d=220mm ja 8mm paksu flantsiga, mille keskel M16 keere), hind 95,50 eur Kandevõime 25kN
– KSF M 76×1600-M16, hind 117,50 eur  Kandevõime 35kN
– 
KSF M 76×2100–M16 (sama, kuid pikkusega 2000mm), hind 123,60 eur Kandevõime 45kN

M16-seeria krinnerite pealmine flants on varustatud M16 vindiga keskauguga ning mõeldud raskemate ehitiste rajamiseks.

NB! Kui planeerite kasutada krinnereid näiteks palksauna või moodulmaja ehitamisel, täpsustage ehitusinseneri või projekteerija käest kandepunktide arv ja iga kandepunkti koormus. Selle info põhjal saame soovitada sobiva mudeli.

Kui olete projekteerija, siis allolev link Krinneri kruvivundamentide kandevõime, tõste- ja külgjõu taluvuse katsetulemustele aitab leida sobiva mudeli:

Krinneri kruvivundamentide koormustabel – 2014

Krinnereid on võimalik kasutada muuhulgas ka müratõkkebarjääride rajamisel. Vaadake videot, kuidas seda tehti Svietsis. Video siin

Allpool ajakirjas Tehnikamaailm, Kodu & ehitus 3/2014 ilmunud kruvivundamente tutvustav artikkel

Abivahendid 1000mm ja pikemate kruvivundamentide paigaldamiseks

El. drell sobib kuni 1600mm maakruvide paigaldamiseks. Pöördemoment 3000Nm, rent 36eur/24h ja tagatissumma 3600eur. Lühemate kruvivundamentide paigaldamiseks sobib korralik raudkang, terastoru või spetsiifilistel juhtudel T-kujuline käsivõti.

Käsivõtme rent 12eur/24h, tagatissumma 800eur.

Abivahendi tagastamisel arvestatakse rendisumma tagatissummast maha.

Krinnereid on võimalik maasse keerata ka väiketraktori maapuuriagregaadiga, nii vertikaalselt kui kaldus: vt. videot siit Meilt saate rentida vajaliku adapteri.

Täpsemalt loe paigaldusvõimaluste kohta siit.

Kui olete kruvivundamente kasutanud ja teil on ootamatuid, huvitavaid või kasulikke kogemusi, mida soovite teiste kasutajatega jagada, ootame materjale emailile info@alderman.ee märksõnaga “kruvivundament: kasutajakogemus”. Avaldame parimad lood ning fotod meie kodulehel ja võimalik, et ka ajakirjanduses 

Valminud on meie uus krinneritele pühendatud veebiasit www.krinner.ee

Seal on võimalus alla laadida erinevate kruvivundamentide tehnilisi parameetreid, jooniseid, vaadata valminud projektide pilte ning saada muud vajalikku infot ja häid mõtteid krinnerite kasutamiseks.

Pyydä tarjous

Kun olet selvillä siitä, millaista aitaa tai porttia tarvitset, kerro meille näkemyksesi ja toiveesi. Eikö sopivaa tuotetta löytynyt tai hintatieto puuttui? Kysy lisää. Vastaamme kysymyksiin ensi tilassa ja löydämme toiveisiin parhaan ratkaisun.

Kysy hinta

Alderman suosittelee

×