fbpx

Onko olemassa varkaudenesto-automaatiota?

Lühidal vastates – mida saab paigaldada, saab ka maha monteerida. Kuid mõnedel mudelitel on ajamite demontaaz aeganõudvam ja komplitseeritum kui teistel mudelitel.

Varaste saagiks langeb vahel ka väravaautomaatikat. Kannatajateks on sageli korteriühistud, kus väravast sisse-välja liikuvate inimeste ja sõidukite hulk on suur ning päise päeva ajal või ka õhtuhämaruses väravate juures toimetavaid kodanikke ei osata kurjades kavatsustes kahtlustada. Kuna tavalised mootorid kinnituvad posti ja värava külge suhteliselt lihtsalt, piisab nende mahavõtmiseks elementaarsetest oskustest ning tööriistadest. Intelligentsemad vargad taipavad kaasa võtta ka juhtimiskeskuse, mille mahamonteerimisega saab segamatult toimetades küllaltki ruttu hakkama.

Kuid mitte alati.

Uut tüüpi AldWingeri-seeria väravaautomaatika ajamite kinnitust on muudetud keerulisemaks ja oluliselt vargakindlamaks: ajamite kinnitused on keerukamad ning varjatud elementidega, mille eemaldamine nõuab mitte ainult teadmisi ja spetsiaalvahendeid, vaid ka aega. Seda viimast aga pahategijatel tavaliselt pole.

Kui vargapoistel ka õnnestub ajamite kinnitusviis välja uurida (mis ükskord ikka õnnestub), siis ajamite mahamonteerimise 3-4 korda suuremat ajakulu vähendada ei ole võimalik ning vahelejäämise risk on sellevõrra kõrgem. Seda eeldusel, et monteerijal on täpselt teada, kuidas mahamonteerimine toimub, ning olemas kõik selle teostamiseks vajalikud vahendid. Vastasel juhul on katse juba ette nurjumisele määratud.

Ka Aldermani teiste väravaautomaatika komplektide vargakindlust on tõstetud ja universaalsed kuuskant-hädaavamisvõtmed on asendatud personaalse hädaavamisvõtmega. Võtme puudumine muudab ajamid sisuliselt kasutamiskõlbmatuks.

Täiendava turvameetmena võib väravaautomaatika juhtimiskeskusele lisada “valvuri” – lisaseade annab kaane avamisel häire ning juhul, kui seade on ühendatud valvekeskusega, jõuab häire ka turvafirmasse. Seadet on võimalik lisada enamikule kohalikul turul müüdavatele kontrolleritele. Eelduseks on vaid piisava vaba ruumi olemasolu juhtbloki karbis.

Täiendavat turvalisust pakub värava juurde paigaldatud valvekaamera. Kaamerate hinnad on kiiresti langenud ning kui te ei leia sobivat mudelit turult, küsige Aldermanist: meil on pakkuda väga soodsa hinnaga erinevaid mootorkaameraid, mis salvestavad mälukaardile ja pilve ning mida saab juhtida ja salvestisi vaadata mobiiliäpi vahendusel. Kõik, mida selleks tarvis, on wifi leviala ning 220V toide.

Pyydä tarjous

Kun olet selvillä siitä, millaista aitaa tai porttia tarvitset, kerro meille näkemyksesi ja toiveesi. Eikö sopivaa tuotetta löytynyt tai hintatieto puuttui? Kysy lisää. Vastaamme kysymyksiin ensi tilassa ja löydämme toiveisiin parhaan ratkaisun.

Kysy hinta

Alderman suosittelee

×